Jak działa ściana interaktywna?

Ścianę interaktywną najprościej opisać jako urządzenie, które nadaje prostej powierzchni nową funkcjonalność, oferując niezapomniane doświadczenie interakcji ruchu i obrazów multimedialnych. Wszystko po to, aby przekazywać treści marketingowych lub edukacyjne w ekscytujący sposób! Zaprojektuj własną grę, stwórz interaktywną mapę lub wciągnij do swojej prezentacji przechodnia. Ściana interaktywna oferuje zabawę, przyciągając w naturalny sposób uwagę każdego kto się z nią zetknie.

Interaktywna ściana to narzędzie, które znajduje zastosowanie w wielu obszarach – od marketingu, przez instytucje kultury do medycyny. Z jednej strony chodzi o wykorzystanie mechanizmu spontanicznego przyciągania uwagi w centrach handlowych czy targach, z drugiej o walory edukacyjne wynikające z innowacyjnego sposobu prezentowania treści, co świetnie sprawdza się w uniwersytetach i muzeach.

Nowe możliwości
Zastosowanie inteligentnego systemu emisji obrazu i śledzenia ruchu zmienia prezentowane treści w momencie wykrycia ruchu. Rozwiązanie umożliwia jednocześnie pełną interakcję z wyświetlanymi obrazami. Tego rodzaju nowoczesna Ściana interaktywna może stać się niezwykle atrakcyjnym elementem wyposażenia każdego miejsca w najróżniejszym charakterze – klubu, kina, lokalu, gdzie prężnie działa życie towarzyskie czy już wcześniej wspomnianych. Jak widać, wynalazek ten posiada bardzo szerokie zastosowanie. Warto dodać, że obraz widzimy w optymalnym powiększeniu, którego nie można porównać z formatem tradycyjnego ekranu telewizyjnego oraz ekranów LED – to o wiele bardziej rozbudowane parametry.

Co jeszcze?
Profesjonalna ściana może prezentować nie tylko ruchomy obraz filmowy, ale także liczne animacje, przygotowane za pomocą użycia specjalnych programów komputerowych do komponowania i modyfikacji wirtualnego obrazu. Oznacza to, że na ścianie można wyświetlać dowolnie przygotowany materiał filmowy. Urządzenie sprawdzi się też wtedy, gdy będziemy chcieli przedstawić informacje w formach graficznych, typu wykresy, pokazy slajdów oraz wybrane dokumentacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *