Zastosowanie monitorów interaktywnych w szkołach

Nowoczesne technologie wytyczają nowe trendy również w dziedzinie edukacji. Otóż większość szkół zaczyna odchodzić od standardowych tablic interaktywnych oraz telewizorów na rzecz bardziej innowacyjnych urządzeń, które o wiele ciekawiej i efektywniej prezentują wiedzę. Nowoczesne placówki oświatowe stawiają na rozwiązania, które są skuteczne, funkcjonalne i wykorzystują najnowszą technologię. Do nich z pewnością należą monitory interaktywne.

Na monitor interaktywny składa się tablica i telewizor w jednym. Urządzenie jest w pełni dotykowe, co oznacza, że obsłużymy je operując palcem. Monitory te posiadają dodatkowo bardzo wysoką rozdzielczość i wyświetlają obrazy w najwyższej jakości. Rozwiązanie takie posiada jeszcze jedną zaletę – nie odbija się od niego padające światło. Warto również dodać, że obsługa monitorów interaktywnych jest wyjątkowo prosta i intuicyjna, co oznacza, że poradzą sobie z nimi zarówno nauczyciele, jak i dzieci, które przy monitorze będą mogły wygłosić swoje prezentacje.

Zalety urządzenia
Monitor interaktywny to innowacyjne rozwiązanie dla dzieci, dzięki któremu te szybciej będą się uczyć i przyswajać omawiane na lekcjach materiały. Urządzenia wiążą się z dużym komfortem użytkowania i oszczędnością czasu oraz pieniędzy dla szkoły. Standardowo w normalnych placówkach potrzebna jest z reguły tablica, tablica magnetyczna, telewizor, projektor oraz sprzęt do odtwarzania video. Z kolei monitory interaktywne łączą te wszystkie urządzenia w jednym rozwiązaniu. Na rynku znajdziemy szeroki wybór monitorów interaktywnych, posiadających różne rozmiary, w zależności od miejsca, jakim dysponuje dana placówka.

Wykorzystanie urządzenia
Doświadczenie z już używanymi monitorami interaktywnymi wyraźnie pokazuje, że wykonywanie zadań czy ćwiczeń na tych urządzeniach znacznie bardziej angażuje uczniów niż tradycyjna praca przy tablicy. Sprawia to, że nowoczesne technologie coraz częściej pojawiają się w polskich szkołach, co cieszy nie tylko nauczycieli, ale również uczniów oraz oczywiście ich rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *