Węgiel aktywny Coobra

Węgiel aktywny jest specjalnym adsorbentem, który najpierw wykorzystywany był w medycynie. Sam Hipokrates i jego uczniowie zalecali zasypywanie węglem drzewnym ran w celu usunięcia ich przykrego zapachu. Początki przemysłowych zastosowań węgla sięgają początku XX wieku i wiążą się z rozwojem przemysłu cukrowniczego. Produkt ten znalazł tutaj zastosowanie w odbarwianiu syropów.

W 1771 roku szwedzki badacz Scheele dokonał odkrycia zjawiska, które zwiemy adsorpcją. Ogólnie rzecz biorąc polega ono na przytwierdzaniu się cząsteczek do powierzchni materiału, czyli sorbentu. Dzięki swojej silnie rozwiniętej powierzchni węgiel aktywny jest świetnym sorbentem, potrafiącym pochłonąć substancje w ilości blisko 20% własnej masy.

Węgiel Coobra
Węgiel Coobra wykorzystywany jest do filtrowania, oczyszczania wody lub różnego rodzaju destylatów. W wyniku działania węgla otrzymujemy płyn, który jest zupełnie czysty w smaku i zapachu. Do podstawowych zadań węgla Coobra należą: eliminowanie mikro-zanieczyszczeń, odbarwianie alkoholu, usuwanie nieprzyjemnego zapachu oraz skuteczna i efektywna absorpcja fenoli, tłuszczy bądź białek. Co więcej, węgiel aktywny można wykorzystać do przefiltrowywania wody. Ważne jest pamiętanie o zachowaniu jak najniższej temperatury cieczy. Eksperci radzą, żeby wcześniej zmrozić ją w zamrażarce, dzięki czemu proces adsorpcji zanieczyszczeń z węglem będzie maksymalnie wydajny. Drożdże Coobra znajdziemy na stronie https://alembik.eu/94-drozdze-gorzelnicze-gorzelniane.

Moc węgla
Tajemnica działania i cudowne wręcz właściwości węgla aktywnego tkwią w jego charakterystycznej, porowatej budowie. W procesie produkcji w surowcu bazowym powstają rozgałęzione kanały, tak zwane pory. Zależnie od ich wielkości możemy mówić o makro- (>50 nm), mezo- (2-50 nm) lub mikroporach (<2 nm). Tego rodzaju porowata budowa zapewnia silne rozwinięcie powierzchni właściwej materiału tak, że 1 gram węgla może skrywać nawet do 1000-1500m2 powierzchni filtrującej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *