Ceny kostki brukowej

Ciekawie wykonane nawierzchnie z kostki brukowej nadają wyjątkowego wyglądy posesjom i parkom. Materiał nie tylko ułatwia swobodne poruszanie się po szlakach komunikacyjnych, ale również poprawia ogólną estetykę otoczenia. Szeroka oferta na rynku daje wiele możliwości wyboru. Z jakimi jednak kosztami wiąże się kostka brukowa?

Cena kostki brukowej zależy przede wszystkim od specyfikacji technicznej produktu. Najtańsza jest szara kostka brukowa wykonana z betony i zwana przemysłową. Modele o grubości od 4 do 6 cm kosztują ok. 20 – 35 zł za m2. Z kolei barwiona kostka jest odrobinę droższa. Kostka w kolorze grafitowym, żółtym lub brązowym będzie się wahać od 30 do 60 zł.

Kostka z granitu
Niektóre rozwiązania wymagają bardziej eleganckiego materiału. Dlatego powstała kostka brukowa z kamienia naturalnego, jak np. granit. Najtańsza jest szara kostka granitowa o rozmiarach 40 x 60 mm, którą można nabyć od kwoty 60 zł za m2.

Szlachetna kostka brukowa
Materiał ten zapewnia jak najlepsze walory estetyczne w stosunku do jej odpowiednika standardowego. Wiąże się to ze specjalną obróbką w czasie procesu produkcji lub bezpośrednio po jej ukończeniu, dzięki czemu powstają różne kształty oraz ciekawa kolorystyka i struktura. Cena za metr kwadratowy tego rodzaju kostki brukowej wynosi od 42,35 zł do 58,49 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *