Jak wybrać odpowiednią szafkę łazienkową?

Meble do łazienki to rzecz niezbędna. To dzięki nim możemy uporządkować wnętrze i udekorować naszą łazienkę. Drewniane szafki łazienkowe nadadzą wnętrzu naturalnego klimatu i sprawią, że miejsce będzie przytulne, podczas gdy lśniące i lakierowane meble będą dobrze prezentować się w bardziej nowoczesnej łazience. Najważniejsze jest jednak to, aby szafki łazienkowe były praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Współczesne rodziny posiadają coraz więcej, a w łazienkach walają się kosmetyki każdego z domowników. Nic dziwnego, że chcemy, aby w toaletowych wnętrzach zapanował porządek i wszystkie rzeczy były schowane. W zadaniu tym pomogą nam dobrze dobrane szafki łazienkowe. Ważne, aby całość zaplanować ergonomicznie, co oznacza, że meble mają nam ułatwiać nasze codziennego czynności a nie odwrotnie.

Rozmiar
szafki łazienkowe mogą mieć wiele rozmiarów. Na rynku znajdziemy meble o szerokości 60 oraz 120 cm. Tak naprawdę jednak wielkość szafki zależy od metrażu i kształtu łazienki oraz ilości rzeczy do przechowania. Najlepiej, jeśli szafka nie będzie zajmowała zbyt dużo powierzchni pomieszczenia. Należy brać pod uwagę wymagania domowników i funkcjonalności, jakich oczekują. Osoby, które lubią mieć wszystko pod ręką, powinny wybrać szafki łazienkowe stojące z szufladami. Z kolei tych, którzy uwielbiają rozwiązania praktyczne łączące w sobie kilka funkcji, zainteresuje szafka łazienkowa z koszem na pranie.

Solidne i odporne na wilgoć
Jeśli chcemy, aby meble służyły nam długo, powinny być wykonane z materiałów odpornych na zmiany temperatur i gromadzącą się parę wodną w łazience. Nasze szafki łazienkowe powinny zatem być wilgocioodporne. Przed zakupem warto zatem upewnić się czy producenci zabezpieczyli mebel lakierem poliuretanowym. Tyły szafek powinny być zamontowane tak, żeby nie dotykały ściany, przy której będą ustawione. Wówczas skraplająca się na nich para nie będzie powodowała powstawania pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *