Jak profesjonalny fotograf ślubny powinien ubrać się na wesele?

Mogłoby się wydawać, że jest to zbędna kwestia, w końcu, jakie znaczenie ma strój fotografa? Otóż spore. Wyobraź sobie paradującego w trakcie uroczystości fotografa ubranego w dres lub koszulkę z napisem „Kowalski fotografia okolicznościowa”? Niezbyt miły widok, prawda? Nie chodzi tylko o to, że profesjonalista wykorzystuje ubiór jako narzędzie do pozyskiwania klientów, ale też o to, aby wtopić się w tłum gości i podkreślić znaczenie uroczystości ślubnej swoich zleceniodawców. Jak zatem powinien ubrać się fotograf ślubny do swojego zlecenia?

Dni, kiedy fotograf czy kamerzysta przychodzili na ślub w wytartych dżinsach i kamizelce bezpowrotnie minęły. Mimo to, wciąż wielu fotografów nie przykłada dużej wagi do tego, co noszą w czasie wykonywania swoich zleceń. Młoda para powinna jednak zwracać na to uwagę – powinna nawet określić to w umowie zawieranej z fotografem. Oczywiście profesjonalne studio fotograficzne, jak kieleckie Dwie Wieże https://dwiewieze.pl/ wiedzą, jak zawodowiec powinien prezentować się podczas uroczystości. Oto kilka wskazówek.

Odpowiedni strój
Jak zatem fotografowie ślubni powinni ubrać się na zlecenie? Postawić na pełną elegancję z krawatem lub suknią czy może luz i praktyczne podejście z t-shirtem i trampkami? W tym wypadku najlepszy jest kompromis. Nie możemy od fotografów wymagać galowego stroju – szpilek i sukienki, czy garnitury z koszulą i krawatem, ponieważ mają do wykonania zadanie, a taki strój mógłby utrudnić jego realizację. Ważne jest więc strój, które charakter połączy formalne wydarzenie, jakim są jest ślub z wielogodzinną pracą fizyczną. Równie ważne jest dopasowanie ubioru do sytuacji i obowiązującego na ślubie dress code’u. Oznacza to, że na garden party wystarczą lniane spodnie i lekka marynarka, a na black tie koniecznie strój wieczorowy. Ważne jest więc to, aby para młoda wyjaśniła dokładnie jakiego rodzaju uroczystość planuje i jakie stroje będą obowiązywać tak, żeby fotograf mógł się wpasować.

Zgrane dodatki
Nawet najbardziej przemyślany strój fotografa ślubnego, mogą zepsuć źle dobrane dodatki. Otóż w skład całego stroju profesjonalisty wchodzi też aparat z paskiem czy plecak, torba lub sakwy. Dobór tych elementów do swojego stroju ma znaczenie dla zawodowych fotografów ślubnych? Dobrze więc jeśli wykorzystywany sprzęt i akcesoria współgrały z wizerunkiem fotografa i były jednocześnie praktyczne. Bardzo często używa się walizki na sprzęt na kółkach tak, aby ciężka torba nie gniotła np. koszuli czy sukienki. Wówczas fotograf nie jest obwieszony sprzętem i nie płoszy gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *