Nauka strzelania z instruktorem. Czy warto?

Krakowska strzelnica Cracow Shooting Academy dysponuje profesjonalną kadrą instruktorów. To ludzie posiadający nie tylko ogromną wiedzę i umiejętności strzeleckie, ale również pasję. Podpowiadamy dziś, dlaczego warto zdecydować się na naukę strzelania z instruktorem.

Strzelanie samodzielne i w grupie
Mówiąc o treningach z instruktorem, możemy mieć na myśli zarówno szkolenie indywidualne, przeprowadzane wyłącznie dla nas, jak i szkolenie grupowe zorganizowane dla większej liczby osób. Jedna i druga opcja ma swoje plusy. W trakcie treningu indywidualnego instruktor może bardziej skupić się na naszych umiejętnościach i wyeliminowaniu niedociągnięć. Szkolenie w grupie wiąże się z pewną rywalizacją. Chcemy lepiej wypaść w oczach innych uczestników treningu i samego instruktora, wkładamy, więc w szkolenie więcej wysiłku. Jesteśmy bardziej zmotywowani. Duża część strzelnic oferuje dziś również strzelanie dla całych rodzin. Takie zajęcia pełnią z kolei ważną rolę integracyjną i są ciekawą formą wspólnego spędzania wolnego czasu.

Jak przebiega trening z instruktorem?
Instruktor na strzelnicy ma dwa podstawowe zadania nauczyć nas sprawnie i bezpiecznie posługiwać się bronią oraz wzmocnić naszą pewność siebie. Wydaje nam się, że strzelanie to nic trudnego. Jednak na nic zdadzą się długie treningi i ćwiczenia celności, jeśli nie będziemy przyjmowali prawidłowej postawy strzeleckiej. Instruktor może na bieżąco korygować wszelkie błędy i udzielać nam potrzebnych wskazówek. Poza tym cały czas czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Zależy nam przecież na tym, aby treningi na strzelnicy były całkowicie bezpieczne. Poznanie zasad bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych etapów nauki strzelania. Chodzi o wyrobienie pewnych podstawowych nawyków, które pozwolą nam bezpiecznie obchodzić się z bronią palną.

Na strzelnicy Cracow Schooting Academy możemy wypróbować różne modele broni. Wystarczy zerknąć na stronę internetową strzelnicy https://www.shootingcracow.com lub jej wersję anglojęzyczną https://www.shootingcracow.com/en/, aby przekonać się, że wybór broni jest bardzo szeroki. Treningi z instruktorem pozwolą nam maksymalnie wykorzystać te możliwości.

Źródło: https://www.shootingcracow.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *