Na czym polega zabieg powiększania ust?

Wskazuje się, że powiększenie ust jest bardzo prostym oraz nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, który pozwoli uwypuklić nam objętość warg. Metoda powiększania ust polega jedynie na wstrzykiwaniu pod skórę wokół naszych ust materiałów syntetycznych albo własnych. Poza tym polegać może na chirurgicznym modelowaniu ust. Materiały jakie wykorzystuje się w powiększaniu ust to między innymi botoks, kwas hialuronowy, kolagen oraz tłuszcz własny.

Usta współczesnych kobiet
Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem skóry, więc nie powoduje on efektów ubocznych. Usta należą do bardzo delikatnej części naszej twarzy oraz silnie unerwionej. Kobiety starają się dbać o ich wygląd, dlatego nabłyszczają je, kremują i malują. Wszystko to po to aby usta były piękne, kuszące i ponętne. Bardzo dużo kobiet skarży się na wąskie usta lub mało wydatne, które mogą być cechę wrodzoną czy też być efektem starzenia się.

Proces powiększania ust
Jak już wspomnieliśmy są cztery rodzaje materiałów jakie stosuje się w wypełniania ust. Pierwszy to kwas hialuronowy – jest to naturalny składnik skóry. Wskazuje się, że jest on całkowicie przyswajalny przez nasz organizm oraz nie powoduje żadnych powikłań po zabiegu. Wstrzykiwanie takiego kwasu hialuronowego w usta daje nam natychmiastowe efekty. Po około dwóch tygodniach ingerencja dokonana w okolicy ust jest prawie niewyczuwalna. Zabieg taki wykonuje się w stomatologicznym znieczuleniu. Natomiast samo wkłuwanie igły nie jest wcale bolesne. Jednak wiele osób wskazuje, ze wygląda nieprzyjemnie. Przed zabiegiem nie można stosować żadnych środków przeciwbólowych, kwasu acetylosalicylowego czy też leków przeciwzapalnych, ponieważ zwiększają one krwawienie. Powiększanie ust tym sposobem ma działanie silnie nawilżające. Po takim zabiegu należy pić bardzo dużo wody, nagrzewania okolicy ust oraz unikać gorących napojów, a także silnego nasłoneczniania. Efekt pełnych ust utrzymuje się od około sześciu do dwunastu miesięcy. Drugi to tłuszcz własny. Najczęściej pozyskiwany jest on po wcześniej wykonanej liposukcji oraz odpowiedniej obróbce. Może być on wprowadzony pod skórę przy metodzie nakłuwania okolicy ust albo w toku plastycznej operacji. Jako trzeci jest kolagen, jest to także naturalny preparat jak i kwas hialuronowy, tyle że wtedy chirurgia estetyczna wykorzystuje najczęściej preparaty z pochodzenia zwierzęcego. Wskazuje się na te, które bez wątpienia mogą prowadzić do uczulenia. Najdroższe są zatem zabiegi z użyciem kolagenu, który jest pozyskiwany z ciała osoby, która poddaje się powiększaniu ust. Jest to tak zwany autokolagen. Sam kolagen jako wypełniacz ust prowadzi do poprawy napięcia, jędrności oraz elastyczności. Jako ostatni jest botoks, który nie jest substancją neutralną, ale trucizną, która jest wytwarzana przez określony rodzaj bakterii. Powiększanie ust tą metodą ma swoje wady, gdyż wraz z wiekiem zaczyna pogarszać się kształt ust pod wpływem pojawiających się zmarszczek. Botoks jako toksyna botulinowa jest wstrzykiwany podobną metodą jak kolagen albo kwas hialuronowy. Samo kłucie jest stosunkowo łagodne. Botoks jest dojść dobrze tolerowany lecz działa z małym opóźnieniem, gdyż najczęściej po upływie trzech dni od momentu nakłuwania. Pełny efekt zabiegu widać po około tygodnia czasu. Botulina może działać drażniącą na komórki czuciowe ust. Musimy pamiętać, że z zabiegu powiększenia ust należy zrezygnować, gdy mamy jakikolwiek problemy z krzepliwością krwi czy też stanów zapalnych występujących w obrębie ust albo skłonności do powstawania blizn oraz bliznowców.

Podsumowując zabieg taki wykonuje się w stomatologicznym znieczuleniu. Natomiast samo wkłuwanie igły nie jest wcale bolesne, chociaż wygląda nieprzyjemnie. Przed zabiegiem nie można stosować żadnych środków przeciwbólowych, kwasu acetylosalicylowego czy też leków przeciwzapalnych, bo zwiększają one krwawienie. Powiększanie ust tym sposobem ma działanie silnie nawilżające. Po takim zabiegu należy pić bardzo dużo wody, nagrzewania okolicy ust oraz unikać gorących napojów, a także silnego nasłoneczniania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *