Jak zorganizować chrzciny w domu?

Chrzest jest to ceremonia, która odbywa się w kościele. Jednakże zaraz po chrzcie najczęściej organizujemy bardzo uroczyste rodzinne spotkanie przy stole. Czasem takie uroczystości są organizowane w lokalach z profesjonalnym cateringiem i obsługą. Jednak nie zawsze, ponieważ niektórzy z nas takie imprezy organizują w domu. Zatem zastanówmy się jak prawidłowo zorganizować chrzciny w domu i to samemu. Wydarzeniem jakim jest chrzest naszego dziecka to bez wątpienia bardzo ważne przeżycie duchowe, ale również istotne wydarzenie organizacyjne.

Organizacja przyjęcia
Zobaczmy więc o czym warto pamiętać, aby ułatwić sobie zorganizowanie takiego przyjęcia w domu. Przy organizacji chrzcin przede wszystkim na początku powinniśmy pamiętać o policzeniu ilości gości oraz wypisaniu zaproszeń na chrzest. Nie zapomnijmy również o dzieciach w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, które również należy policzyć. Następnie zaplanujmy miejsce przy stole dla każdego z nich. Jeżeli jednak okaże się, że liczba gości na chrzcinach jest bardzo duża, a nie posiadasz w domu wystarczająco dużego stołu, dobrym pomysłem w tym przypadku jest zorganizowanie poczęstunku w formie szwedzkiego bufetu. W takiej sytuacji należy przewidzieć, iż dla każdego gościa musi znaleźć się miejsce siedzące. Co za tym idzie można wtedy zastosować wszelkiego rodzaju pufy, specjalne poduszki na podłogę czy sofa albo po prostu kanapa, na której usiądą zaproszone osoby. O zorganizowaniu przyjęcia w domu należy uprzedzić wszystkich zaproszonych gości, aby uniknąć jakichkolwiek ewentualnych nieporozumień. Jeżeli chodzi o wystrój domu to najczęściej jest on zależny od tego jakiej płci dziecko jest chrzczone. W przypadku, gdy jest to dziewczynka przyjęło się, że wystrój takiej sali jak i również nakrycia na stole jest w kolorze różowym. Natomiast, jeżeli chodzi o chłopca to mamy tu do czynienia z kolorem niebieskim.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?
Oczywiście tak naprawdę kolorystyka jest przede wszystkim zależna od naszych upodobań i naszej koncepcji oraz pomysłowości co do wystroju wnętrza pomieszczenia przeznaczonego na uroczystość. Jednak, gdy mamy już zaplanowane szczegóły co do ilości gości, metody odbycia się uroczystości, czyli w jakiej formie czy siedzącej czy też stojącej się odbędzie, przejdźmy do decyzji dotyczącej menu. Mamy do wyboru dwie opcje: albo wszystkie potrawy oraz przekąski przygotujemy sami, i sami będziemy obsługiwać naszych gości albo zamówimy sobie catering do domu wraz z profesjonalną obsługą kelnerską. Przemyślmy to bardzo dokładnie, gdyż pierwsza opcja zajmie nam bardzo dużo czasu. W takiej sytuacji sama uroczystość, która jest dla nas ważna nie będzie już wtedy przyjemnością, ale męczarnią. Zanim zdecydujemy się na catering powinniśmy dokładnie się zastanowić i uwzględnić potrzeby żywieniowe naszych gości, zwłaszcza jeżeli wśród znajdują się weganie, wegetarianie lub inne osoby, które prowadzą odmienny tryb żywieniowy niż my. Zatem organizując chrzciny w domu zadbaj także o to, aby komfortowo czuł się główny bohater tej ceremonii. Przyjęcie nie powinno odbywać się w pokoju, w którym będzie odpoczywało dziecko. Coraz bardziej modnym sposobem na zapewnienie opieki dziecku, podczas całej uroczystości odbywającej się w domu jest wynajęcie niani, lecz decyzja jak zawsze należy do rodziców dziecka.

Podsumowując wydarzeniem jakim jest chrzest naszego dziecka jest nie tylko bardzo ważne przeżycie duchowe, ale również ważne wydarzenie organizacyjne. Zobaczmy więc o czym warto pamiętać, aby ułatwić sobie zorganizowanie takiego przyjęcia w domu. Przy organizacji chrzcin przede wszystkim na początku powinniśmy pamiętać o policzeniu gości i wypisaniu zaproszeń na chrzest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *